ale gorąco uff

Smartfon wolno działa – co zrobić w takiej sytuacji?

Już od wielu lat nasze telefony stały się bardzo nowoczesnymi przyrządami elektronicznymi, z których możemy nie tylko wykonywać połączenia, ale surfować po Internecie, odbierać i wysyłać pocztę, słuchać muzyki, korzystać z chatów online czy nawet edytować duże pliki graficzne korzystając z edytorów.

na przystanie ze smartfonem w rękuPrzez to nasz telefon naładowany rożnymi programami potrafi zawieszać się, resetować czy po prostu zwalniać nie nadążając z poleceniami czy kliknięciami. Okazuje się, że to wszystko przez wiele aplikacji działających równocześnie w telefonie. Korzystając z tej samej pamięci operacyjnej RAM programy działają coraz wolniej i wolniej, a procesor nie nadąża z obsługą poleceń, a w konsekwencji system zwalnia czy wręcz zatrzymuje się całkowicie. Czasem nawet całkowity reset smartfona daje niewiele, jeśli przy ponownym uruchomieniu dalej działają te same aplikacje. Dlatego też podstawowa zasada to unikanie korzystania w jednej chwili z wielu aplikacji wykorzystujących duże pokłady naszej pamięci RAM i zabierających duże ilości czasu procesora.

Aplikacje, które zużywają najwięcej danych, to zwykle komunikatory typu Messenger, Whats Up. Aplikacje takie jak Instagram czy Facebook, programy do edycji graficznej, popularna Picassa oraz oczywiście włączony w tle Internet i przeglądarki z wieloma otwartymi kartami.

To wszystko włączone równocześnie bardzo spowalnia nasz smartfon, czasem doprowadzając do przegrzewania się baterii. Jest to o tyle niebezpieczne, że znane są przypadki gdzie jedna z topowych, wiodących firm, wypuściwszy najnowszy model popularnego smarfona, zmierzyła się z ogromem reklamacji. Przegrzewały się płyty główne od nadmiaru uruchomionych programów, co w konsekwencji doprowadzało do przegrzewania się w konsekwencji paląc ją. Koszt naprawy niebagatelnie duży. W wielu wypadkach telefony były wymieniane na nowe , nie nadając się do częściowej naprawy.

Reasumując, jeśli chcemy szybko i bezpiecznie korzystać z telefonu, starajmy się nie włączać równocześnie dużych aplikacji czy gier, wykorzystujących w dużym stopniu pamięć RAM i procesor. Jeśli możemy, wyłączajmy Internet, kiedy z niego nie korzystamy, a telefon przechowujmy w chłodnym miejscu z dala od kaloryfera, grzejnika czy nasłonecznionego parapetu.