prezentacja w firmie

Optymalizacja kosztów drukowania w firmie

Już od wielu lat firmy w Polsce i na świecie inwestują spore pieniądze w urządzenia drukujące tj. profesjonalne drukarki czy kopiarki. W dzisiejszych czasach bez nich żadna firma nie może sprawnie funkcjonować. Zakup urządzenia to często początek sporych kosztów – tym drugim są materiały eksploatacyjne, które już po kilku miesiącach użytkowania urządzenia mogą przewyższyć jej zakup.

Podstawowym czynnikiem, który na pewno wpływa na koszty jest sama jakość sprzętów drukujących, co się na to składa, sprawność takiego sprzętu- przepustowość, jakość wydruku, pobór mocy, wydajność oraz rodzaj tuszu atramentowego lub laserowego.

Topowymi markami, które dostarczają najwyższej jakości drukarki czy kopiarki to min: Konica Minolta, Kyocera, Oki, Xerox, Epson, Brother, Ricoh, Oki , Dell czy Lexmark. Są to głównie firmy amerykańskie czy japońskie, które doskonaliły swoje technologie przez lata. Wiele z tych firm funkcjonuje na światowym rynku ponad 80 lat.

Te ogromne koncerny corocznie wydają miliony na zdobywanie coraz nowszych technologii i doskonalenie swoich produktów, które sprawiają ,ze na rynek światowy trafiają coraz lepsze produkty .Te czołowe firmy specjalizują się w produkcji sprzętu biurowego, jak również dostarczają części zamienne tj. tonery, czy bębny wymienne.

Ważnym elementem, który drukowanie czyni wydajnym jest używanie sprzętu dobrej jakości czyli nie tylko najwyższej klasy drukarek, ale również oryginalnych bębnów czy tonerów. Jeśli decydujemy się na używanie zamienników to powinny być najwyższej jakości.

Takie zamienniki przede wszystkim są produkowane z najwyższej klasy materiałów, maja nowe chipy, oraz bardzo dobrej jakości proszek drukujący. Mówimy oczywiście o zamiennikach do drukarek laserowych.

Takie zamienniki powinny posiadać wszelkie niezbędne certyfikaty tj. ISO Tonery posiadają wiele międzynarodowych certyfikatów . Najważniejszym jest Certyfikat ISO 9001:200, gdyż jest to międzynarodowy Certyfikat STMC świadczący o jego wysokiej jakości.

Tusze do drukarek atramentowych podobnie jak bębny również powinny posiadać wszystkie międzynarodowe certyfikaty przyznawane produktom spełniającym najwyższe normy jakości.

Wiele firm produkujących zamienniki tuszy, tonery czy bębny do urządzeń drukujących ogromny nacisk kładzie nie tylko na precyzje wykonania owych zamienników, ale kontroluje tez aby materiały, używane do produkcji były równie dobrej jakości, co oryginały.

prezentacja w firmie

Wszystkie firmy produkujące części zamienne starają się oferować produkty bardzo zbliżonej jakości, do części oryginalnych. Wiele z produktów nie ustępuje wydajnością i precyzją wykonania tonerom czy oryginalnym tuszom do drukarek.

Jeśli chodzi o eksploatacje, wszystko zależy od klasy zamiennika. Warto też pamiętać, że nie bez znaczenia jest źródło, od którego kupujemy zamienniki czy części oryginalne. W tym wypadku poleca się znanych producentów lub dystrybutorów.

Części zamienne pochodzące z niewiadomego źródła, mogą być wadliwe. Często popełnianym błędem, jest szukanie produktów tanich, które są sprzedawane z niewiadomego źródła, bez podanego terminu ważności czy odpowiednich certyfikatów jakości.

Na Polskim rynku jest cała rzesza firm zaopatrujących firmy i osoby prywatne w wysokiej klasy urządzenia drukujące jak i wszelkie niezbędne materiały drukarskie, dzięki temu taka podaż wymusza na konkurencji podnoszenie jakości.

Wysokiej jakości materiały eksploatacyjne dostępne są w sklepie www.artjet.pl, gdzie znajdziemy produkty zarówno Premium (np. zamienniki TelForceOne), dla użytkowników wymagających, jak również ekonomiczne alternatywy np. Orink czy Actis.

W dzisiejszych czasach wszystkie markowe firmy produkujące zamienniki nie mogą pozwolić sobie na uszczerbek na opinii, dlatego współczesne zamienniki produkowane są zgodnie z obowiązującymi normami ISO, co też poniekąd wymusza ich dobrą jakość.